Григор Димитров на четвъртфинал в Барселона

26 Април 2018 | 17:35

Григор Димитров взе реванш срещу съперник, от когото загуби през този сезон. В третия кръг на турнира в Барселона българската звезда в тениса отстрани 7:5, 3:6, 7:6 (10:8) Малек Джазири, 88-и в ранглистата, но трябваше да води битка за оцеляване срещу 34-годишният ветеран от Тунис, на когото отстъпи в Дубай. Спортист №1 на България не показа тениса, с който разби Жил Симон (Фр). Димитров имаше проблеми със сервиса, направи 7 двойни грешки (срещу нито една на тунизиеца) и често бъркаше при разиграване.

Григор изоставаше 1:4 в третия сет, но успя да се върне. Съперникът му поиска лекарска помощ и изглеждаше зле, но това не му попречи да стигне до мачбол, който българинът спаси.

В тайбрека нашият тенисист пропусна 3 точки, с които да спечели, трябваше отново да се измъква при мачбол и накрая победи при четвъртата възможност. Поставеният под №2 Димитров ще срещне на четвъртфинал Пабло Кареньо Буста (Исп) или Адриан Манарино (Фр).