Футболистка от Добринище с хеттрик за „Пирин Лейдис“

28 Септември 2020 | 10:30

Нападателката от Добринище Здравка Парапунова се отличи с хеттрик за класиката 3:0 на „Пирин Лейдис“ срещу „Барокко“ в сблъсъка на новаците в женското футболно първенство. Девическата националка беше неудържима на изкуствения терен на Националната спортна академия в столицата под проливния дъжд. Серията си доскорошното острие на „Спортика“ откри четвърт час след началото със запазената си марка изстрел с левачката извън наказателното поле. После повтори упражнението с попадение близнак в 56-та мин., а в 76-та мин. с поредното ефектно изпълнение оформи разгрома на домакините, които нарушиха „дрямката“ на шотландския страж на гостенките Дженифър Кери с едва два удара в очертанията на вратата й.

Добре включиха в двубоя младите надежди на благоевградския тим под егидата на орлетата Ивана Тодорова и Екатерина Иванова. Голмайсторката Парапунова си гарантира наградата за играч на мача, която получи за изявите си във визитата на „Севлиево Лейдис“ в стартовия двубой от кампанията нейната съотборничка Лилия Бирова, връчена й от президентката на „Пирин“ Ива Дацева-Уорън на полувремето на срещата на мъжете срещу „Нефтохимик“.в.Струма/СТОЙЧО СТОИЦОВ