ФК Септември (Симитли) победи Миньор (Перник) с 3:0 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград

05 Декември 2020 | 05:51
1 коментара

Септември (Симитли) се наложи категорично над Миньор (Перник) в среща от предпоследния кръг за полусезона. На стадион "Христо Ботев " в Благоевград символичните домакини  стигнаха до класическа победа с 3:0. Срещата се игра в областния център заради наказание на Септември с лишаване от домакинство.

Запро Динев в 32-ата минута откри резутлата с много красив гол след 25 метров самостоятелен пробив. В 87-ата минута Китан Василев удвои аванса на Септември след гол от дузпа. Тя бе отсъдена от Георги Николов,след като вратарят на Миньор Даниел Леонтиев фаулира Ивайло Михайлов. В даденото продължение  влезлия като резерва Илия Карапетров оформи и  крайното 3:0,след като остана сам срещу Леонтиев.

Така отбора на Симитли завършиха с резултат 3:0 с отбора на Миньор Перник, което за втори път се оказа правилна прогноза на кмета на Симитли Апостол Апостолов, който казва, че отборът на Симитли винаги ще бие Миньор с най-малко 3 гола. / Напомняме, когато се игра квалификация за Б група, Септември (Симитли) пак победи Миньор с такъв резултат /. Заради поредната тройка, кметът обеща тройна премия на футболистите на Септември (Симитли).

„Категорично, това бе заслужена победа за нашия отбор. Момчетата играха мотивирано и като един добър колектив, което показва и резултатът.“ – коментира след мача старши-треньорът на Септември (Симитли) Тодор Киселичков.

Правосъдие в срещата раздава Георги Николов от София. Негови асистенти бяха Георги Стамболджиев и Янко Чакъров от Пловдив. Кристиян Колев от Пловдив се изяви като четвърти съдия. Ролята на съдийски наблюдател игра Валери Цветков от Благоевград, БФС делегат бе Огнян Златков от Пловдив.

Мачът се игра днес от 14:00 ч. на стадион „Христо Ботев“ – Благоевград без публика.

Състав Септември: Ф. Димитров, К. Михайлов, Н. Стоилков, И. Мунин, З. Карадачки, Е. Петров, А. Лулейски, З. Динев, И. Михайлов, К. Василев, Р. Иванов