Фантастичен гол и блестящ вратар дадоха отличен старт на ЦСКА и Ел Маестро

12 Юли 2018 | 23:23

След 4 години ЦСКА се завърна в Европа с победа! "Червените" надделяха с 1:0 над латвийския ФК Рига в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа, който се игра на стадион "Българска армия". На трибуните имаше много фенове, които подкрепяха от началото до края своите любимци.

Двубоят бе първи за новия сезон за ЦСКА, а и официален дебют на Нестор Ел Маестро начело на "аремйците". Единственото попадение в мача бе дело на Тиаго, който вкара с блестящ удар. Черниаускас пък на два пъти спаси 100-процентови възможности за гостите от Латвия.

Реваншът е на 19 юли от 19:30 часа в Рига. Крайният победител се изправя срещу австрийския Адмира Вакер.

Срещата започна с едноминутно мълчание и аплодисменти в почит на легендата на ЦСКА Димитър Марашлиев, който почина днес.

Домакините бяха без двама ключови футболисти - контузените Манолев и Десподов.

Гостите от Латвия първи имаха възможност да открият резултата. Енин засече от непосредствена близост центриране отляво и бе изключително близо да вкара, но Черниаускас с чудесна намеса изби в корнер.

"Червените" отвърнаха със засечена от Тиаго топка, която обаче попадна в ръцете на Озолс. Последва пропуск и от страна на Жоржиньо.

В края на първото полувреме Черниаускас отново спаси ЦСКА от сигурен гол. Вусурович се възползва от грешка на отбраната на "червените", озова се на отлична позиция за стрелба и стреля от въздуха, но с акробатична намеса стражът изби в корнер.

След почивката Ел Маестро вкара Едвин Джеси на мястото на неубедителния Рафаел Енрике и това даде резултат. Още в 49-ата минута Тиаго получи топката на около 30 метра от вратата на Рига и с много силен и точен изстрел препарира стража на гостите за 1:0!

ЦСКА успокои играта след попадението, а положенията пред двете врати спряха. Черниаускас нямаше никаква работа, но липсваха ситуации и пред стража на гостите.

В последните 10 минути ЦСКА на два пъти можеше да вкара втори гол, но новото попълнение Жоржиньо (с добри изяви в част от двубоя) и Джеси пропиляха отлични ситуации за гол. Друг от летните трансфери на "червените" - Борис Секулич, се справи на ниво в ролята на десен защитник. "Армейците" играха без чист централен нападател, макар че формално като такъв действаше героят на вечерта Тиаго. Добри думи заслужи и 17-годишният Антов, действал стабилно в средата на терена до Рубен Пинто и Малинов.

До края попадение не падна и ЦСКА взе ценна победа, но резултатът предвещава нелек реванш.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига

ЦСКА - ФК Рига 1:0
1:0 Тиаго Родригес (49)

Срещата по минути:
Срещата започна с едноминутно мълчание и аплодисменти в почит на легендата на ЦСКА Димитър Марашлиев, който почина днес.
1- Начало на двубоя
9- Невероятен пропуск за Рига! Енин засече от непосредствена близост центриране отляво, но Черниаускас с чудесна намеса изби в корнер
20- Жоржиньо проби по крилото и пусна успоредно към вратата, там Пинто засече топката, но я прати право в ръцете на вратаря на Рига
26- Защитата на Рига не изчисти добре кълбото и то попадна у Жоржиньо. От около 10 метра португалецът нанесе диагонален шут, който обаче бе избит от вратаря Озолс
35- Бодуров стреля силно, но неточно
45- Черниаускас отново спаси ЦСКА от попадение! Вусурович се възползва от грешка на отбраната на "червените", озова се на отлична позиция за стрелба и стреля от въздуха, но с акробатична намеса стражът изби в корнер
45+2- Край на първото полувреме
_________________________
46- Начало на второто полувреме
49- ГОЛ ЗА ЦСКА! Тиаго получи топката на около 30 метра от вратата на Рига и с много силен и точен изстрел препарира стража на гостите!
70- Чорбаджийски стреля, но слабо и далеч от вратата
86-Джеси намери Жоржиньо, който обаче напълно непокрит около точката на дузпата не успя да оцели добре топката и тя отиде далеч встрани.
87- Грешка на латвийците, топката попадна в Джеси в наказателното поле, но той се засуети и кълбото в крайна сметка бе изчистено
90+3- Край на мача

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 27.Борис Секулич, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 3.Жеферсон Телес, 26.Валентин Антов, 6.Рубен Пинто, 15.Кристиян Малинов, 7.Жоржиньо (89-21.Тонислав Йорданов), 20.Тиаго Родригес, 17.Енрике Рафаел (46-8.Едвин Джеси)
Резерви: 1.Данте Стипица (в), 28.Пламен Гълъбов, 25.Стивън Перейра, 14.Ангел Лясков, 16.Жанио Бикел, 8.Едвин Джеси, 21.Тонислав Йорданов
Треньор: Нестор Ел Маестро

ФК РИГА: 12.Робертс Озолс, 13.Владиславс Габовс, 34.Антонийс Черномордийс, 29.Володимир Байенко, 3.Антон Куракинс, 25.Томислав Шарич, 35.Иван Енин, 21.Джордж Дейвис, 26.Стефан Панич, 77.Милан Вусурович (89-5.Крис Карклинш), 22.Дарко Лемаич
Резерви: 1.Германс Малинш, 5.Крис Карклинш, 6.Богдан Вашщюк, 93.Тиаго Примао, 8.Педро Рамирес, 9.Армандс Петерсонс, 31.Елвис Щуглис
Треньор: Виктор Скрипник

София, ст. "Българска армия"
Съдия:
Марио Жебец (Хърватия)
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия  БЛИЦ-СПОРТ