Десподов вкара 2 гола за 4 минути в Австрия!

15 Юни 2020 | 09:28

Националът на България Кирил Десподов избухна с две попадение от пряк свободен удар и донесе победата с 2:1 на Щурм Грац срещу Харберг. Българинът бе избран за играч на мача в гостуването от 26-ия кръг на австрийската Бундеслига, след като беше точен в 85-ата и 89-ата минути. Преди това в самото начало на мача Тобийс Кайнц бе дал аванс на петия във временното класиране, разписвайки се в 9-ата минута.
Благодарение на бившата звезда на ЦСКА-София тимът от Грац прекъсна серията си от шест мача без успех, както и негативната серия от четири поредни поражения. Днес Десподов беше титуляр и демонстрира класата си, изигравайки пълни 90 минути, след като бе оставен на пейката срещу шампиона Ред Бул Залцбург.

Най-добрият футболист на България за 2018 година вече има осем гола в шампионата на Австрия от 14 мача, което го прави голмайстор №1 на Щурм през сезона. Той има още едно попадение и за купата на Австрия от два мача.Пирин спорт