ЦСКА и Лудогорец с нулево равенство

02 Декември 2019 | 07:45

Отборите на ЦСКА и Лудогорец направиха равенство 0:0 в дербито от 18-ия кръг на efbet Лига, играно на стадион „Българска армия“ в столицата.

След вяло първо полувреме, двата тима потърсиха гола след почивката и на няколко пъти бяха близо до него, но така и не се стигна до попадение. В 59-та минута Жордан Икоко можеше да се разпише от непосредствена близост след добро подаване на Мавис Чибота, но не уцели вратата. В 70-та минута Тиаго Родригес стреля точно от свободен удар, който бе отразен по страхотен начин от вратаря на „орлите“ Пламен Илиев. До края домакините имаха териториално предимство, но така и не успяха да го реализират и двубоят завърши без голове.

По този начин ЦСКА сложи край на серията на Лудогорец от 10 поредни победи, но остава на четвърта позиция с 35 точки. Тимът на Станислав Генчев води в класирането с актив от 46 точки. /БГНЕС