Българският шампион със загуба в Белград! Берое отпадна от Еврокъп

10 Ноември 2018 | 00:41

Българският шампион Монтана 2003 загуби при визитата си на Цървена звезда (Белград) с 67:77 в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Сръбският тим записа четвърта поредна победа в четири мача от началото на сезона и е лидер в класирането заедно с Цинкарна Целе (Словения), който също има четири успеха. Монтана 2003 допусна трето поражение в пет мача.

За Монтана 2003 Христина Иванова завърши с 26 точки и 6 борби, а Тейлър Манюъл добави 18 точки и 9 борби. За Цървена звезда се отличи Снежана Богичевич с 24 точки и 5 борби. Ивана Катанич вкара 13 точки и направи 7 асистенции.

В следващия си мач от турнира на 28 ноември българският шампион приема Бучност (Черна гора).

Берое отпадна от Еврокъп

Берое (Стара Загора) допусна втора загуба в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп". Старозагорки отстъпиха пред гостуващия Боташ (Турция) с 51:98. Баскетболистките от Турция изиграха силна първа четвърт, която спечелиха с 36:17, а след това до края на мача изцяло контролираха играта.

Само пет състезателки на Берое се разписаха в мача. Ана Почек се отличи с 25 точки и 8 борби, а Бриана Люис добави 10 точки и 7 борби.  За Боташспор най-резултатна беше Джуъл Лойд с 25 точки.

Берое е на трето място в класирането с победа и две поражения, а Боташ заема втората позиция с 2-1. Лидер е Чукурова (Турция) с три поредни успеха, след като снощи спечели като гост на Умеа (Швеция) с 91:54. В следващия кръг на 29 ноември българският тим приема Чукурова, докато Боташ е домакин на Умеа.

Срещи от третия кръг в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп":

Берое (България) - Боташ (Турция) - 51:98 (17:36, 16:20, 10:29, 8:13)