Ботев Пловдив разби Берое в дербито на Тракия

01 декември 2018 | 18:00

Отборът на Ботев Пловдив зарадва своите фенове, след като разби Берое с 4:1 в дербито на Тракия от 17-ия кръг на Първа лига, играно на базата на "канарчетата" в Коматево.

Възпитаниците на Николай Киров се възползваха от многото грешки в играта на гостите, за да запишат убедителен успех и да се доближат на една точка от днешния си съперник.

Срещата започна равностойно и без голови положения, но след това двата отбора избухнаха и вкараха три попадения в рамките на четири минути.

В 30-та минута Густаво Афонсо бе изпуснат и центрира добре отляво, а Кристиан Димитров откри резултата в полза на домакините след удар с глава.

Само две минути по-късно капитанът на пловдивчани Тодор Неделев разкъса защитата на "зелените" със страхотен пас към Серкан Юсеин, който подаде на Антонио Вутов на празна врата за 2:0.

След още две минути тимът на Александър Томаш отговори чрез централния нападател Мартин Камбуров, който бе намерен на добра позиция от Рубен Бригидо и не сбърка от близко разстояние.

След почивката грешките в играта на гостите продължиха и в 57-та минута Юсеин се възползва от една от тях, за да изведе свой съотборник на празна врата за втори път в мача, което позволи на Афонсо да покачи на 3:1.

Точка на спора сложи Вутов в 77-та минута, когато реализира втория си гол след отличен самостоятелен пробив.

Малко преди края на двубоя ситуацията за Берое стана още по-тежка, след като Меска удари с ръка Йордан Минев и получи директен червен картон.

По този начин Ботев стигна до изразителна победа и вече има 29 точки в актива си, само една по-малко от четвъртия в класирането Берое