Ботев - Враца елиминира от турнира за Купата на България елитния Пирин - Благоевград

20 Септември 2017 | 21:13

Вторият във временното класиране на Втора лига Ботев (Враца) поднесе изненада, елиминирайки от турнира за Купата на България елитния Пирин (Благоевград). Избраниците на Сашо Ангелов успяха да постигнат пълен обрат, спечелвайки с 3:1 след продължения срещу "орлетата" на Милен Радуканов.

Стилиян Николов даде преднина на Пирин с гол в 38-ата минута, а в 79-ата Петър Альошев изравни, след което домакините доста се активизираха.

Минута преди края на редовното време Пирин остана с 10 човека, тъй като заради втори жълт картон бе изгонен Анти Рениа.

Малко преди края на първото продължение Емил Стоев даде предимство на врачани, а преди последния съдийски сигнал юношата на Левски Тодор Чаворски също отбеляза - 3:1.

И докато Ботев (Враца) очаква да научи името на съперника си за 1/8-финалите, за Пирин остава да се концентрира изцяло върху първенството в Първа лига.

БОТЕВ (Враца) - Пирин (Благоевград) 3:1
0:1 Стилиян Николов (38), 1:1 Петър Альошев (79), 2:1 Емил Стоев (102), 3:1 Тодор Чаворски (120)