Ботев (Пловдив) победи ЦСКА с 6:5

24 Април 2019 | 22:26

Ботев (Пловдив) елиминира ЦСКА с общ резултат 6:5 и ще играе финал за Купата на България срещу Локомотив (Пловдив) - на 15 май. В уникална драма на реванша на стадион "Българска армия" "канарчетата" стигнаха до 3:3 след гол на защитника Кристиан Димитров в 88-ата минута.

Секунди преди края на редовното време ЦСКА водеше, след като успя да постигне обрат от 0:2 до 3:2 и се очакваше да последват две продължения от по 15 минути. Макар и останали с 9 човека обаче, футболистите на треньора Николай Киров се добраха до равенството и елиминираха "червените". Така Ботев развали празника на "Армията", където цареше отлична атмосфера. Хиляди фенове на ЦСКА посетиха двубоя, надявайки се да ликуват след последния съдийски сигнал.

"Червените" излязоха за реванша със специални фланелки с лика на Красимир Безински и с черни ленти на ръцете. Мачът започна с минута мълчание, в което всички присъстващи на стадион "Българска армия" ръкопляскаха, отдавайки почит на футболната ни легенда. Феновете разпънаха транспаранти, посветени на Безински.

В четвъртата минута (б.р. - номерът, с който Безинеца играеше) срещата беше прекъсната от съдията Петър Костадинов, за да може отново да му се отдаде почит. В този момент всички на стадиона отново ръкопляскаха.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Футболистите на Николай Киров шокираха домакините, откривайки резултата в 22-ата минута. Тодор Неделев се възползва след нескопосано изчистване на топката от Черниаускас и с левия крак от воле успя да му вкара от дистанция - 0:1.

Пет минути по-късно Ботев удвои преднината си. Неделев пусна извеждащо подаване вдясно към Васил Шопов, който продължи към Лъчезар Балтанов около точката на дузпата, откъдето капитанът на "канарчетата" отправи точен удар, пращайки топката в мрежата на Черниаускас - 0:2.

В началото на второто полувреме Али Соу върна надеждите на ЦСКА. Нападателят на домакините отбеляза за 1:2 в 49-ата минута, а в 53-ата Ботев остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон за Филип Филипов. Последваха силни минути за "армейците", които в 74-ата минута направиха 2:2. Резервата Евандро хвърли в екстаз хилядите по трибуните, реализирайки със силен удар след пас на Рубен Пинто.

В 84-ата минута напрежението ескалира. Футболистите на Ботев се нахвърлиха на Петър Костадинов, който отсъди дузпа за ЦСКА след театрално падане на Енрике Рафаел. Реферът маркира фаул на Костадин Ничев срещу играча на домакините, след което Антонио Вутов изблъска съдията и той му показа червен картон. От бялата точка Али Соу направи 3:2. Така "армейците" заличиха изоставането си и при този резултат щяха да последват продължения. В 88-ата минута обаче защитникът Кристиан Димитров, който се очаква да премине през лятото именно в ЦСКА, се извиси в наказателното поле на Черниаускас след корнер и отбеляза с глава за 3:3.

До края футболистите на Любо Пенев не направиха нищо запомнящо се, а и времето не беше достатъчно за отбелязването на два гола. Така Ботев се класира на финала, където на 15 май ще спори с градския си съперник Локомотив.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2018/2019

ЦСКА - БОТЕВ (Пловдив) 3:3 (5:6 общ резултат)
(в първата среща: 2:3)
0:1 Toдор Неделев (22), 0:2 Лъчезар Балтанов (27), 1:2 Али Соу (49), 2:2 Евандро (74), 3:2 Али Соу (85-дузпа), 3:3 Кристиан Димитров (88)

Мачът по минути с БЛИЦ СПОРТ:
* Срещата започва с минута мълчание в памет на починалата легенда Красимир Безински.
1 - Начало на двубоя.
4 - Играта е временно прекъсната. Всички на стадиона отдават почит на Безински, аплодирайки мощно. Починалата легенда на родния футбол навремето играеше с номер 4.
5 - Публиката на ЦСКА издигна и транспарант, почитайки Безински.
 Кристиян Малинов лежи в наказателното поле на гостите, държейки се за лицето, след като бе ударен от Лазар Марин. "Червените" поискаха дузпа, съдията Петър Костадинов остана безмълвен.
13  Първа добра ситуация за домакините. Жоржиньо засече топката с глава отблизо след центриране на Тиаго, прати я покрай целта в аут, пропускайки да открие резултата.
20  Топката срещна ръката на Костадин Ничев в наказателното поле на Ботев след центриране на Рубен Пинто, съдията отново е безмълвен.
22  ГОЛ! Ботев повежда със страхотен гол на Тодор Неделев - 0:1! Асът на "жълто-черните" се възползва от грешка на Черниаускас, който изчисти нескопосано, топката попадна право на левия крак на национала и той от воле се разписа от над 20 метра.
26  Малинов падна в наказателното поле на Ботев, домакините пак поискаха дузпа, но Петър Костадинов не отсъди такава.
27  ГОЛ! Гостите шокираха "червените", вкарвайки втори гол - 0:2! Неделев пусна извеждащо подаване вдясно към Васил Шопов, който продължи към Балтанов около точката на дузпата, откъдето капитанът на Ботев отправи точен удар, пращайки топката в мрежата на Черниаускас.
44 - Удар на Малинов е уловен от Даниел Кайзер.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ГОЛ! ЦСКА бележи чрез Али Соу - 1:2! Далечен удар на Тиаго Родригес беше отбит от Кайзер, а притичалият Соу довкара отблизо.
53
 ЧЕРВЕН КАРТОН! Ботев остава с човек по-малко. Филип Филипов е изгонен след втори жълт картон. Съдията Петър Костадинов санкционира за втори път защитника, който изблъска Рафаел Енрике.
67  Любо Пенев търси промяна, пускайки Евандро. Тиаго Родригес е сменен.
69 - Кайзер спаси удар на Евандро.
73 - Пропуск на Малинов.
74  ГОЛ! ЦСКА изравни - 2:2! Резервата Евандро хвърли в екстаз хилядите по трибуните на стадион "Българска армия". Бразилецът се разписа със силен удар от диагонал след отличен пас на Рубен Пинто.

79  Блестяща намеса на Кайзер след удар на Али Соу.
84  ДУЗПА за ЦСКА! Енрике Рафаел падна театрално в наказателното поле на гостите и съдията маркира фаул на Костадин Ничев срещу него.
84  ЧЕРВЕН КАРТОН! Вутов блъсна съдията, който моментално му показа червен картон. Ботев остава с 9 човека.
85  ГОЛ! Али Соу бележи от бялата точка и ЦСКА повежда с 3:2!

88  ГОЛ! Ботев стига до нов гол - 3:3! Кристиан Димитров вкара с глава след центриране от корнер и при това положение ЦСКА се нуждае от два гола, за да елиминира "канарчетата".
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на реванша - 3:3! Ботев е финалист след 6:5 общ резултат от двата мача.

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 19.Иван Турицов, 24.Нуно Томаш, 26.Валентин Антов , 16.Жанио Бикел , 6.Рубен Пинто (к) , 15.Кристиян Малинов, 20.Тиаго Родригес (67 10.Евандро  ), 17.Енрике Рафаел, 7.Жоржиньо, 22.Али Соу
Резерви: 1.Данте Стипица, 14.Ангел Лясков, 4.Божидар Чорбаджийски, 23.Йоан Бауренски, 18.Мартин Смоленски, 10.Евандро, 8.Едвин Джеси
Треньор: Любослав Пенев

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов , 3.Димитър Пиргов, 5.Кристиан Димитров , 24.Лазар Марин, 6.Костадин Ничев, 66.Еберт Кардосо (76  11.Кристиан Добрев), 16.Васил Шопов , 17.Лъчезар Балтанов   , 8.Тодор Неделев  , 39.Антонио Вутов
Резерви: 99.Иван Чворович, 14.Станислав Шопов, 26.Радослав Апостолов, 25.Станислав Работов, 11.Кристиан Добрев, 29.Запро Динев, 10.Феребори Доре
Треньор: Николай Киров

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Петър Костадинов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия  БЛИЦ-СПОРТ