Борците от Сандански с отличия в Сливен

23 Февруари 2018 | 08:08

На 17-18.02.2018г в гр.Сливен се проведе Републикански личен шампионат по свободна борба за мъже. СК” Би Риал” взе учаатие с трима състезатели, съобщава Sandanski1.com.

В категория 86кг. участие взе младата надежда на борбата в Сандански, Благовест Тропчев който завърши 7-ми,при 97 кг Светослав Фотев спечели бронзов медал след много драматична среща с борец на домакините. При най-тежките в категория 125кг. бяхме представени от треньора на клуб “Би Риал” и все още състезател, борецът Кирил Ханджийски.

В една група с още 30 тежки борци Кирил успя да спечели три много убедителни срещи и така влезе в полуфинала където срещна настоящия шампион Димитър Кумчев. Полуфинала му премина равностоино и само точката която бе присъдена неправилно на Кумчев спря Ханджийски по пътя му към титлата.

Въпреки 37 -те си години Кирил Ханджийски-Гулит за пореден път показа на какво е способен.” Това е само началото на възраждането на мъжката борба в Сандански” каза тои и си пожела здраве и много бъдещи успехи.