Бодуров и Фулъм отпаднаха от ФА Къп

04 Февруари 2015 | 07:11

Българският национал Николай Бодуров игра цял мач за втородивизионния Фулъм при домакинското поражение от елитния Съндърланд с 1:3 в преиграване от четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп. В първия мач на терена на Съндърланд съперниците бяха завършили 0:0. Така се стигна до преигарването, след което Котиджърс отпаднаха от надпреварата.

Фулъм поведе през първата част след гол на Уго Родайега (28), възползвал се от подаване на Рос Маккормък.

Лондончани запазиха аванса си до 61-ата минута, когато Маркус Бетинели си вкара автогол за 1:1. Минута по-късно Николай Бодуров получи жълт картон.

Съндърланд стигна до пълен обрат с гол на аржентинския халф Рикардо Алварес (75), а в самия край Жорди Гомес (90+3-дузпа) оформи крайното 1:3, което класира „черните котки” за 1/8-финалите, където те ще гостуват на Брадфорд Сити, елиминирал сензационно Челси след 4:2 на „Стамфорд Бридж”.

Фулъм - СЪНДЪРЛАНД 1:3
1:0 Уго Родайега (28), 1:1 Маркус Бетинели (61-автогол), 1:2 Рикардо Алварес (75), 1:3 Жорди Гомес (90+3-дузпа)