Без Роналдо на Златната топка? Модрич печели наградата

01 Декември 2018 | 11:18

Кристиано Роналдо няма да присъства на церемонията по връчването на Златната топка в Париж. Това разкри италианското издание “Скай Италия”.

5-кратният носител на приза за най-добър футболист на годината няма да може да вдигне красивата награда за трети пореден път и за това е решил да гледа церемонията от вкъщи.

Очаквано, както и за наградата за най-добър футболист на ФИФА, Лука Модрич е на първо място. Капитанът на хърватския национален отбор, който игра сензационно на финал на световното първенство, спечели и Шампионската лига с “Реал” Мадрид през 2018 г.

Роналдо се нарежда втори, според изданието.

Трети пък е световният шампион с Франция и победител в Лига Европа с “Атлетико” Мадрид – Антоан Гризман.

Официално носителят на наградата ще стане ясен на 3 декември. Ако информацията на “Скай Италия” се окаже вярна, то Модрич ще стане първият хърватин, носител на престижния индивидуален трофей.