Барселона продължава без грешка след ново шоу на Меси

20 Септември 2017 | 01:51

Барселона разпиля Ейбар с 6:1 на своя „Камп Ноу” в среща от междинния пети кръг на испанската Примера дивисион и продължава убедително без грешка на върха в таблицата.

Аржентинският голмайстор Лионел Меси направи поредния си силен мач от началото на сезона и се разписа четири пъти във вратата на съперника. Така той има 9 попадения в първите 5 кръга. Първият му гол бе от дузпа в 20-ата минута, когато Алехандро Галвес фаулира Нелсон Семедо. До почивката бразилецът Паулиньо удвои в 38-ата минута след подаване на Денис Суарес, който след паузата в 53-ата минута направи разликата класическа.

Серхи Енрих намали в 57-ата минута за 3:1 след асистенция на Хунка, но последваха останалите три попадения на Меси. Две минути след гола на гостите аржентинецът вкара след пас на Серхио Бускетс, а в 62-ата минута направи хеттрик след подаване на Паулиньо. Три минути преди края на мача Меси оформи и крайното 6:1 след четвъртия си гол в срещата, дошъл след асистенция на Алейш Видал.

След новата си убедителна победа Барселона остава на върха с пълен актив от 15 точки и голова разлика 17:2. Ейбар е 13-и с 6 точки преди останалите срещи от кръга.