Барселона и Реал Мадрид отпаднаха от турнира за Кралската купа на Испания

07 Февруари 2020 | 10:04

Испанските грандове Барселона и Реал Мадрид отпаднаха от турнира за Кралската купа на Испания. Атлетик Билбао изхвърли Барселона, а Реал Сосиедад надви Реал Мадрид.

В Билбао на стадион “Сан Мамес” пред близо 50 000 зрители домакините се наложиха над каталунския тим с 1:0. Барса имаше териториално преимущество, както и повече удари към вратата на съперника, но не успя да реализира нито едно положение, докато баските успяха да поразят вратата на опонента си в 93-ата минута, когато точен бе Иняки Уилямс с глава.

Реал Мадрид претърпя поражение от Реал Сосиеда с 3:4 на “Сантяго Бернабеу” пред 64 000 запалянковци.

Мартин Йодегаард даде преднина на гостите в 22-ата минута, а 20-годишният Александър Исак вкара два гола в рамките на две минути в началото второто полувреме. Марсело върна един гол в 59-ата минута, но Микел Мерино в 69-ата покачи на 4:1 за Сосиедад. Реал се бори и до края отбеляза два гола, автори на които станаха 18-годишният Родриго и Начо Фернадес.

В полуфиналите Реал Сосиедад ще играе с Атлетик Билбао. Финалният мач за Копа дел Рей ще се състои на 18 април в Севиля. /БГНЕС