03 Декември 2016 | 22:55

Отборите на Барселона и Реал Мадрид направиха равенство 1:1 в голямото дерби на испанския футбол от 14-ия кръг на Ла Лига.

На „Ноу Камп“ преобладаваше битката през първата част, като двата тима не стигаха до чисти голови положения. Домакините имаха претенции за дузпа малко преди почивката, когато центриране на Жорди Алба срещна ръката на Дани Карвахал, но реферът даде знак играта да продължи.

Второто полувреме започна отлично за каталунците, които откриха резултата в 53-та минута, когато Луис Суарес се разписа с глава след центриране на Неймар от фал. В следващите минути възпитаниците на Луис Енрике пропуснаха няколко добри възможности за втори гол, за което бяха наказани в края на мача. В 90-та минута Лука Модрич центрира отлично от свободен удар и Серхио Рамос изравни с глава, за да донесе точката на своя тим. По този начин Реал запази преднината си от 6 точки на върха на класирането в Испания през големия си съперник. /БГНЕС