Барса и Реал Мадрид не успяха да се победят в Ел Класико пред 98 000 зрители

07 Май 2018 | 09:26

Поредното Ел Класико между испанските грандове Барселона и Реал Мадрид завърши с равенство 2:2. Дербито от 36-и на Ла Лига се игра на "Камп Ноу" пред 98 000 зрители.

Каталунците на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да стигнат до пълен успех. Луис Суарес даде преднина на Барса в 10-ата минута, но Кристиано Роналдо възстанови равенството само 4 минути по-късно.

В края на полувремето домакините останаха с десет човека, след като Сержи Роберто удари Марсело без топка и получи директен червен картон. Голямата звезда на Барселона Лионел Меси отново изведе отбора си напред в 52-ата минута, но в 72-ата Гарет Бейл изравни с чудесен изстрел от границата на наказателното поле.

Барселона остава водач в класирането с 87 точки, а Реал е на трето място със 72. Роналдо не излезе на терена през второто полувреме заради травма и неговото място зае Марко Асенсио.

Степента на контузията на португалеца ще стане известна днес, но се предполага, че не е много сериозна. /БГНЕС