Арсенал обърна Ливърпул и остава в битката за Лига Европа

16 Юли 2020 | 09:54

Отборът на Арсенал съхрани шансовете си да участва в Лига Европа през следващия сезон, след като победи шампиона Ливърпул с 2:1 у дома в дербито от 36-ия кръг на Висшата лига.

На “Емирейтс” гостите започнаха по-добре двубоя и поведоха в резултата в 20-та минута чрез Садио Мане, но още преди почивката “артилеристите” постигнаха пълнен обрат с попадения на Александър Лаказет и Райс Нелсън. През второто полувреме не паднаха повече голове и лондончани стигнаха до ценен успех, след който вече имат 53 точки и изостават само с три от шестия в класирането Уулвърхемптън.

От своя страна Ливърпул загуби и на теория възможността да подобри рекорда на Манчестър Сити от 100 спечелени точки в рамките на един сезон, като мърсисайдци имат 93 точки при два оставащи кръга до края на кампанията.

В друг мач от миналата вечер Тотнъм победи Нюкасъл с 3:1 като гост и се изкачи до седмо място в подреждането с 55 точки.