АРДА Кърджали записа ценен успех над Пирин Благоевград

20 Август 2018 | 09:53

Футболистите на Елин Топузаков постигнаха много ценна победа като домакин на Пирин с 2 на 0. „Сините“ започнаха много активно двубоя и съвсем логично се настаниха в половината на гостите. В 3-ата минута Красимир Илиев бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от вратаря на „орлите“.  Отново той трябваше да се намеси в 25-та минута, когато Георги Андонов изведе отлично Деян Лозев и отправи опасен удар. Минути по-късно своя късмет изпробва защитникът Румен Сандев, но топката премина покрай страничната греда.

В 37-та минута домакините извършиха принудителна смяна, като на терена се появи Димитър Макриев на мястото на контузилия се Георги Андонов. Три минути по-късно бившият български национал бе на път да вкара първия си гол за АРДА , но ударът му с глава бе избит от стража на гостите.
Второто полувреме започна отново с инициатива на играчите на АРДА , като  удар на Беркай Халил срещна напречната греда.
Феновете на стадиона станаха свидетели на зрелищни отигравания между Архан Исуф и Беркай Халил. Левият защитник центрира към Димитър Макриев, но вратарят реагира на удара му с глава. Минута по-късно централният нападател на АРДА бе изведен сам срещу вратаря , но вместо да бие реши да подаде на Лозев, но ударът му се оказа слаб на опразнената врата.

След всички тези опасни положения пред вратата на гостите, логичното се случи. В 52-та минута след изпълнение на ъглов удар и разбъркване в наказателното поле, най-съобразителен се оказа Румен Сандев, който с глава откри резултата.
Натискът на АРДА продължи и след първия гол. В 65-ата минута Деян Лозев покачи резултата на 2:0 , след като бе изведен от Димитър Марчев.

Вратарят на АРДА Иван Караджов имаше огромна заслуга да запази вратата си суха, когато в 67-та минута се намеси по блестящ начин след опасно положение пред неговата врата. Минути преди края гредата отново спря пътя на топката, след туповен изстрел на Пламен Крумов

Така АРДА записа втора победа от началото на първенството на Втора лига.