2 гола, 4 червени картона и без победител между Марек и Септември Симитли

13 Октомври 2019 | 08:01

В голям екшън с червени картони се превърна мачът от Югозападната Трета лига между Марек и Септември Симитли. Срещата завърши наравно 1:1, но резултатът остана на заден план.

Всичко тръгна от спестен червен картон за играч на гостите, който в средата на полувремето събори откъсналия се сам срещу вратаря Димитър Чечев от Марек. Вместо да изгони защитника от Симитли, реферът Димитър Димитров от София му вдигна само жълт картон, а това подпали напрежението. Марек поведе в 27-ата минута, когато Чечев изведе Веселин Любомиров, а крилото технично направи 1:0. Междувременно бяха вдигнати жълти картони на старши треньора на дупничани Цветан Видински и на човек от щаба на гостите. В 40-ата минута Видински получи втори жълт и съответно червен картон и бе пратен на трибуните. Разразиха се разправии между двата отбора, в резултат на което втори жълти картони бяха вдигнати на Чечев от Марек и на Здравко Карадачки от Септември. Марек спокойно бранеше преднината си, докато не дойде 70-ата минута. Тогава за втори жълт картон бе изгонен Николай Ганчев от домакините. Трябва да се отбележи обаче, че нарушението, довело до първия картон на Ганчев, не бе извършено от него, а от съотборника му Евгени Гроздин. Реферът Димитър Димитров обаче вече тотално бе оплел конците и изгони Николай Ганчев, оставяйки Марек с 9 души на терена. В 80-ата минута дойде късметлийско изравняване на резултата. След елементарно центриране вратарят на Марек Пламен Младенов изпусна леката топка във вратата си за 1:1. Голът бе посрещнат от гостуващия тим с неистова радост, при която играчи от Симитли провокираха публиката, която пък от своя страна не им остана длъжна. Така без точен удар във вратата Септември продължи успешната си серия без загуба – 5 победи и 5 равенства. Марек пък спадна с едно място и вече е на 13-а позиция в класирането.Пирин спорт